GBP w Żyrakowie wzięła udział w szkoleniu ,,Świteź i nie tylko..” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, dzięki czemu otrzymała trzy egzemplarze gry ,,Świteź” i zorganizowała rozgrywki w grze karcianej, w której wzięli udział członkowie DKK dla młodzieży z GBP w Żyrakowie oraz uczniowie klasy siódmej ZS w Żyrakowie w ramach lekcji języka polskiego. Świteź to gra edukacyjna, której celem jest popularyzacja i zainteresowanie utworami Adama Mickiewicza głównie młodzież, czyli grupy wiekowej, która na co dzień niechętnie sięga po klasykę, ale za to lubi literaturę fantastyczną i gry. Gra jest zintegrowana z internetową platformą wiedzy, polega na wspólnym tworzeniu historii w nawiązaniu do motywów z ,,Ballad i romansów”. Dzięki temu gra może być świetnym narzędziem wykorzystywanym na lekcjach języka polskiego, dostosowanym do potrzeb współczesnego ucznia, miłośnika gier, ale i czytelnika. Gra jest znakomita pod względem, fabularnym, ale i graficznym, dzięki czemu pozwala uczniom na poszukiwanie własnych interpretacji i motywów w poezji Adama Mickiewicza, również dzięki bogatym zasobom platformy, oferującej wiele wskazówek czy możliwości nowego spojrzenia na autora i jego dzieło. Dopełnieniem promocji gry była sesja zdjęciowa młodzieży zorganizowana przez GBP w Żyrakowie dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.