GBP w Żyrakowie wraz z filiami po raz kolejny włączyły się w ogólnopolską kampanię ,,Mała książka- wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców wraz z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które weźmie udział w projekcie otrzyma wyprawkę czytelniczą, a w niej wyjątkowa książka ,,Krasnal w Krzywej Czapce”, której autorem jest znany najmłodszym czytelnikom Wojciech Widłak oraz broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece". Mali czytelnicy otrzymają tak jak w poprzednich edycjach Kartę Małego Czytelnika, na której będą zbierali naklejki, a po ich uzbieraniu każdy uczestnik projektu otrzyma imienny dyplom. Zachęcamy wszystkie rodziców wraz z dziećmi, aby odwiedzili bibliotekę, a tym samym skorzystali z zaproszenia do niezwykłego świata książek.