10 maja w GBP w Żyrakowie odbyła się XII Noc z Andersenem, międzynarodowa akcja czytelnicza, organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin Hansa Christiana Andersena. Motywem przewodnim ,,Nocy z Andersenem” są baśnie i bajki, a celem - rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania. Tematem przewodnim tegorocznej Nocy była baśń ,,Dzielny ołowiany żołnierzyk”, za sprawą której przenieśliśmy się do pokoju pełnego kolorowych zabawek, ołowianych żołnierzyków, uroczej tancereczki, zamku z papieru, a nawet diabła z pudełka. Noc rozpoczęła się przywitaniem przez dyrektora GBP w Żyrakowie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się: wójt Gminy Żyraków Marek Rączka, Skarbnik Gminy Żyraków Agnieszka Tokarz, Radna Gminy Żyraków Magdalena Żmuda, Radny Gminy Żyraków Zbigniew Grdeń, dyrektor ZOFA Magdalena Sadowska, główna księgowa Helena Wójcik, sołtys Żyrakowa Łukasz Poproch z żoną Wiolettą, emerytowana Dyrektor GBP w Żyrakowie Grażyna Pastuła, nauczycielka z ZS w Żyrakowie Lucyna Czernicka oraz instruktor szachowy Przemysław Kopacz ze Stowarzyszenia Szach-Mat w Radomyślu Wielkim. W Nocy uczestniczyli także członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, dla młodzieży i dzieci z GBP. Za sprawą bajkowej scenerii przygotowanego przez klubowiczów przedstawienia uczestnicy Nocy przenieśli się do świata ołowianego żołnierzyka i tancereczki oraz poznali historię ich miłości, na drodze, której pojawiło się wiele przeciwności losu. Dla młodych uczestników Nocy przygotowano wiele gier i zabaw, dzieci składały papierową łódkę, wycinały kolorową tancerkę i układały zamek z klocków, w przerwie pomiędzy zabawami znalazł się czas na pizzę i słodkie poczęstunki. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i ufundowane słodkości, a dzieciom za wspólną zabawę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie

Biblioteka Publiczna w Bobrowej