7 czerwca Biblioteka Publicznej w Bobrowej- Publiczne Przedszkole w Bobrowej i Biblioteka Publiczna w Górze Motycznej- Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej zorganizowały spotkania z ornitologiem Mirosławem Więckiem z Towarzystwa Miłośników Przyrody. W Górze Motycznej spotkanie poświęcone było jednym z najbardziej znanych polskich ptaków, bocianowi z racji obchodzonego 31 maja Dnia Bociana Białego oraz sowom🦉. Spotkanie miało na celu popularyzację wiedzy na temat życia tych ptaków oraz ich szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie. Pan ornitolog opowiedział dzieciom o zwyczajach i rodzajach bocianów oraz ich roli w środowisku. W Bobrowej dzieci poznały gatunki ptaków🐦, prowadzących tryb życia dzienny i nocny, ich terytoria życia, gniazdowania oraz poznały te, które znajdują się pod ochroną i dla których rozwój cywilizacyjny stał się zagrożeniem, a nawet doprowadził do prawie całkowitego wyginięcia. Szczególną uwagę pan ornitolog poświęcił sowom, ptakom podlegającym ścisłej ochronie, dzieci mogły poznać ich gatunki poprzez ręcznie malowane na drewnie obrazy. Oba spotkania wzbudziły wśród dzieci wiele radości i były niezapomnianą lekcją przyrody.

Biblioteka Publiczna w Bobrowej

Biblioteka Publiczna w Górze Motycznej