GBP w Żyrakowie z filami po raz kolejny włącza się w akcję VIII Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło towarzyszące nocy ,,To się musi powieść” ma ukazać moc literatury i siłę społeczności. W GBP w Żyrakowie Noc Bibliotek odbyła się 3 października, również filie biblioteczne w Nagoszynie i Górze Motycznej włączyły się w ogólnopolską akcję promującą biblioteki, jako miejsca gdzie wiedza, łączy się z wyobraźnią, kreatywnym działaniem i pozytywną energią. Dla uczestniczących w Nocy dzieci przygotowano wiele atrakcji i zabaw. Tegoroczną Noc rozpoczęliśmy od seansu filmowego, uczestnicy oglądali ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” film, oparty na serii książek dla dzieci o przygodach przyjaciół rozwiązujących detektywistyczne zagadki. Nie zabrakło poczęstunku- pizzy, po której przyszedł czas na gry ruchowe, słowne, a także wspólne granie w planszówki. Noc Bibliotek w GBP w Żyrakowie połączyliśmy ze spotkaniem DKK dla dzieci, tym razem rozmawialiśmy o książce ,,Tkaczka chmur”, która w sposób metaforyczny oswaja dzieci z trudną tematyką śmierci. Piękne ilustracje pobudziły wyobraźnię klubowiczów, których zadaniem było zobrazowanie emocji pojawiąjących się w trakcie czytania lektury. W tegorocznej Nocy oprócz klubowiczów z DKK uczestniczyły dzieci biorące udział w projekcie Fundacji LOTTO ,,Biblioteka w grze!”. Noc Bibliotek zakończyliśmy wspólnym graniem w gry planszowe, tak aby czas spędzony w bibliotece nie tylko rozwijał twórcze pasje, ale też dostarczył młodym czytelnikom dobrej rozrywki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie

Biblioteka Publiczna w Górze Motycznej