Już za nami ferie zimowe, w czasie, których w GBP w Żyrakowie i filiach odbywały się zajęcia dla dzieci. W GBP program zajęć oparty był na twórczości A. Fredry, który jest patronem tego roku, dzieci poznawały wiersze poety, wykonywały prace plastyczne z nimi związane, tworzyły na podstawie wiersza Paweł i Gaweł, plansze do teatrzyku kamisibai, który następnie przedstawiły. Uczestnicy zajęć pamiętali również o przypadającym w czasie ferii święcie babci i dziadka, z tej okazji wykonali wyjątkowe laurki i figurki babci i dziadka. Nie zabrakło również zabaw animacyjnych i ruchowych, sportowych rozgrywek i drużynowych gier towarzyskich, znalazł się również czas na kreatywną zabawę klockami konstrukcyjnymi i na granie w gry planszowe. W filiach bibliotecznych na dzieci również czekało mnóstwo atrakcji: zajęcia literackie połączone z wykonywaniem prac plastycznych z użyciem różnych technik, zabawy ruchowe z użyciem akcesoriów animacyjnych, wspólne czytanie oraz zabawy rozwijające dziecięcą kreatywność i uczące współdziałania w grupie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie

Biblioteka Publiczna w Bobrowej