20 czerwca 2023 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się spotkanie bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa podkarpackiego, którzy wzięli udział w szkoleniu ,,Świteź i nie tylko…czyli gry jako sposób na zainteresowanie młodzieży literaturą”. Na spotkaniu podsumowano rozgrywki w podkarpackich bibliotekach, rozdano nagrody za najlepsze wydarzenia zrealizowane w oparciu o grę Świteź, a także rozegrano turniej wśród najlepszych bibliotek. GBP w Żyrakowie znalazła się wśród 16 wyróżnionych bibliotek i otrzymała nagrodę w postaci gier planszowych, książki oraz materiałów promocyjnych wydawnictw literackich, za zorganizowanie wydarzeń, popularyzujących grę Świteź w lokalnym środowisku.