W Bibliotece Publicznej w Zasowie zakończyły się zajęcia pod hasłem "Wakacje z folklorem”, w których czynnie i chętnie wzięły udział dzieci. Dzięki instruktor Pani Justynie Niepokój-Gil z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej  dowiedziały się o magicznych i zdrowotnych właściwościach drzew, poznały legendy związane z niektórymi drzewami np. dlaczego sadzono lipy i komu one były dedykowane. Spotkanie odbyło się na terenie Zabytkowego Parku w Zasowie, gdzie dzieci mogły dotknąć i poczuć tę moc natury, o której tak często zapominamy w dzisiejszym świecie. Dzieci stworzyły własne kolorowe zielniki. Dzięki uprzejmości pani Renaty Przydzielskiej  poznały technikę prac na szydełku i proste wzory. Zaangażowanie i skupienie na tej czynności było widoczne na twarzach dzieci, najlepszą rekomendacją była obietnica, że zakupią więcej włóczki, by móc dalej szydełkować. Na następnych zajęciach tworzyły korale, które były nieodzownym elementem w dawnego folkloru. Tworzyły wycinanki, zrobiły  ilustracje z elementami kwiatowymi, pokolorowały bawełniane  torby. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych, przypomnieliśmy sobie gry naszych przodków.