Już za nami Noc Bibliotek- święto bibliotek i czytania, ogólnopolska akcja, która zachęca do korzystania z bibliotek jako instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca które łączy ludzi i stanowi centrum życia kulturalnego. Tegoroczne hasło Nocy ,,Absurd nie czytać”, ma przekonać do czytania, jako wartości kształtującej osobowość człowieka od najmłodszych lat. W naszej bibliotece Noc połączona była ze spotkaniem DKK dla dzieci, rozpoczęła się dyskusją na temat książki ,,Wanda szuka miłości”, w której tytułowa bohaterka wyrusza w podróż w poszukiwaniu miłości. Następnie podczas seansu filmowego, wspólnie oglądaliśmy film animowany ,,Moja mama gorylica”, w którym poruszane są kwestie miłości rodzicielskiej, tolerancji, samotności, ale także konieczności stawania w obronie słabszych. Nie zabrakło czasu na poczęstunek: pizzę, popcorn, po którym przyszedł czas na kreatywne zabawy: dzieci ozdabiały koszulki napisami związanymi z czytaniem, wykonały plakaty z hasłem tegorocznej Nocy i grali w planszówki. Na zakończenie wspólnej zabawy każdy uczestnik Nocy otrzymał drobny upominek.